SKU
SBC203-E
Shure Dual Docking Charger for SLXD1/2, SB903
- Shure dubbel laddstation för SLXD och SLXD+ beltpack och handsändare med SB903 litiumjonbatterier.
- Laddstationen kan även ladda SB903 batterier separat
- Levereras inkl USB-C powersupply
Vägl. Inkl. Moms Exkl. Moms
Ditt pris per Stk Vägledande pris per Stk inkl moms Exkl. Moms
Kontakta oss om denna produkt

Shure dubbel laddstation för SLXD och SLXD+ beltpack och handsändare. Dubbeldockning för två SLXD-sändare med SB903 litiumjonbatterier. Laddstationen kan även ladda SB903 batterier separat. Ladda två SB903-batterier, två beltpackssändare, två handhållna sändare eller en kombination av dessa.
Laddstationen levereras med USB-C powersupply SBC10-USB15W eller SBC10-USB15WS.
| Weight (g) / (lbs) | 284 g / 0.626 lbs |
| Height (mm) / (in) | 66.3 mm / 2.61 in |
| Width (mm) / (in) | 86 mm / 3.386 in |
| Depth (mm) / (in) | 155 mm / 6.102 in |
| Further Specs |
POWER SUPPLY
|
| SKU | SBC203-E |
|---|---|
| Vikt (kg) | 0.812000 |
| Enhet | Stk |
| EAN | 042406562874 |
| Tillverkare | Shure |
| Produktserie | SLX-D |
| Trådlösa system produkttyp | Laddningsstation |
| Färg | Svart |











Validate your login
Logga in
Skapa nytt konto