A&H IP6 remote controller for dLive. 6 x rotary encoders, P
IP6 är en nästa generations styrning för AHM, dLive eller Avantis mixersystem och idealisk för många installations- och liveljudapplikationer.
Kontakta en produktexpert om denna produkt



IP6
Fjärrstyrning
IP6 är en nästa generations kontroller för AHM matrisprocessor, eller för dLive och Avantis mixningssystem, och även idealisk för många installations- och liveljudapplikationer.
Den delar gränssnitt med AHM, Avantis eller dLive via vanliga TCP/IP-nätverksanslutningar och kan anslutas till andra kontroller, datorer och tredjepartsenheter med hjälp av en standard Ethernet-infrastruktur.
IP-kontrollerna och funktionerna konfigureras med AHM System Manager eller dLive Director programvara (PC eller Mac), eller via en Avantis mixer eller dLive yta, och kan passa en mängd olika applikationer,
EGEN LYSSNING
IP6 kan konfigureras för att styra sändningsnivåer, panorering och tilldelning av flera kanaler till en specifik mix på dLive / Avantis, t.ex. för trådlös IEM-användning, vilket ger musiker friheten att styra sitt egen lyssning.




INSTALLATION
Installatören eller systemintegratören kan konfigurera IP6 för att ge den grad av kontroll som krävs för den dagliga driften, tex nivåerna på mikrofoner och musikkällor i ett rum.
IP6-funksjoner:
- 6 Tryck och vridknappar
- 6 lager
- PoE eller extern 12V PSU (medföljer)
- Fäste för mikrofonstativ (tillval) (AB8999)
- Hörlurshållare (tillval) (AB8705)
SKU | IP6/X |
---|---|
Vikt (kg) | 0.000000 |
EAN | 6938122245129 |
Tillverkare | Allen & Heath |
Produktserie | IP-serie |
Mixer produkttyp | Kontrollere |
Färg | Svart |
Validate your login
Logga in
Skapa nytt konto