A&H Dante I/O Interface – 2 IN, 2 OUT no PSU inc hardware
Den kompakta och portabla DT22 möjliggör enkel integration av analog hårdvara i ett Dante-nätverk. Två ingångar och två utgångar gör den lämplig för en rad fasta installationsscenarier.
Denna version är inkl. monteringshårdvara men utan PSU. Finns även med PSU utan hårdvara.
Kontakta en produktexpert om denna produkt
Dante I/O interface – 2 in, 2 ut
DT22 är ett kompakt 48kHz/96kHz Dante-gränssnitt som möjliggör bekväm placering av 2 mikrofon/linjeingångar och 2 linjeutgångar varhelst du behöver för att få analogt ljud in och ut ur ett Dante-nätverk. Utrustad med Phoenix / euroblock-kontakter, är DT22 designad för fast installation och kan enkelt monteras under ett mötesbord, skåp, bänk, under ett podium för lokal mikrofon/PC och högtalaranslutning, eller rackmonterad för anslutning med analog utrustning som exempel AV-omkopplare.
Den kan användas med alla Dante-utrustade Allen & Heath- mixers eller AHM-system, såväl som i tredjeparts Dante-system. Enheten kan drivas med PoE eller drivas via en DC 12V-matning.
Denna version är inkl. monteringshårdvara men utan PSU. Finns även med PSU utan hårdvara.
- Dante 2×2-gränssnitt, 48kHz/96kHz
- Phoenix euroblock-kontakter
- Gainkontroll och mic/line switch
- 48V fantommatning
- PoE-driven eller DC 12V
- Tålig aluminiumlåda
- Inkluderar fästen för ytmontering
- Finns rackmonteringssats DT-RK19, säljs separat
SKU | DT22-M/X |
---|---|
Vikt (kg) | 0.500000 |
EAN | 6938122251281 |
Tillverkare | Allen & Heath |
Produktserie | DT-serie |
Tillkopling | Euroblock, Phoenix |
AoIP standard | Dante |
Kraftbehov | PoE |
Wordclock | Nej |
Färg | Svart |
Validate your login
Logga in
Skapa nytt konto