Vi erbjuder certifierad service in-house
Solid leverantör med lång erfarenhet i branschen och anställda med hög teknisk kompetens
Stort varulager och flexibla leveransalternativ
| Acoustical specifications | |
|---|---|
| FREQUENCY RESPONSE: | 45 Hz ÷ 20000 Hz |
| MAX SPL @ 1M: | 135 dB |
| HORIZONTAL COVERAGE ANGLE: | 100° |
| VERTICAL COVERAGE ANGLE: | 25° |
| Transducers | |
| COMPRESSION DRIVER: | 1 x 1.5'' neo, 4.0'' v.c |
| WOOFER: | 2 x 10'' neo, 3.0'' v.c |
| Input/Output section | |
| INPUT SIGNAL: | bal/unbal |
| INPUT CONNECTORS: | XLR, RDNet Ethercon |
| OUTPUT CONNECTORS: | XLR, RDNet Ethercon/td> |
| INPUT SENSITIVITY: | +4 dBu |
| Processor section | |
| CROSSOVER FREQUENCIES: | 900Hz |
| PROTECTIONS: | Thermal, RMS |
| LIMITER: | Fast Limiter |
| CONTROLS: | Selectable preset, volume, delay |
| RDNET: | Yes |
| Power section | |
| TOTAL POWER: | 3200 W Peak, 1600 W RMS |
| HIGH FREQUENCIES: | 1200 W Peak, 600 W RMS |
| LOW FREQUENCIES: | 2000 W Peak, 1000 W RMS |
| COOLING: | Convection |
| CONNECTIONS: | Powercon IN/OUT |
| Standard compliance | |
| CE MARKING: | Yes |
| Physical specifications | |
| CABINET/CASE MATERIAL: | Baltic birch plywood |
| HARDWARE: | Array fittings, 2xM10 on the top, 2xM8 |
| HANDLES: | 2 side, 2 rear |
| POLE MOUNT/CAP: | Yes |
| GRILLE: | Steel |
| COLOR: | Black |
| Size | |
| HEIGHT: | 825 mm / 32.48 inches |
| WIDTH: | 316 mm / 12.44 inches |
| DEPTH: | 369 mm / 14.53 inches |
| WEIGHT: | 30.4 kg / 67.02 lbs |
| Shipping informations | |
| PACKAGE HEIGHT: | 410 mm / 16.14 inches |
| PACKAGE WIDTH: | 865 mm / 34.06 inches |
| PACKAGE DEPTH: | 365 mm / 14.37 inches |
| PACKAGE WEIGHT: | 33.5 kg / 73.85 lbs |
| SKU | TTL C4-A |
|---|---|
| Vikt (kg) | 0.050000 |
| Enhet | Stk |
| EAN | 0 |
| Tillverkare | RCF |
| Produktserie | TT+ |
| Aktiv/Passiv | Aktiv |
| Elementstørrelse | 10" |
| Tillkopling | XLR, PowerCON |
| Färg | Svart |
Fyll i formuläret så kontaktar vi dig
Köp våra produkter hos våra auktoriserade återförsäljare:
Endast företag med giltigt organisationsnummer och branschanknytning kan ansöka om tillgång.
Typiska kunder är återförsäljare av musikinstrument och konsumentelektronik, musikstudios, AV-installatörer, PA-uthyrare, broadcast- samt film- och videostudios.
Alla kundansökningar hanteras manuellt och vi genomför en sedvanlig kreditupplysning på ditt företag eller din enskilda firma. Handläggningstiden är normalt 2–4 dagar.
Som företagets admin kan du lägga till konton för dina kollegor.
Vid första inloggningen på vår webbplats, klicka på ”Glömt lösenord?” för att få ett lösenord skickat till dig.
Dersom du har problemer med innlogging kan du ta kontakt på norway@benum.com.
Köp på benum.se regleras av köplagen.