Vi erbjuder certifierad service in-house
Solid leverantör med lång erfarenhet i branschen och anställda med hög teknisk kompetens
Stort varulager och flexibla leveransalternativ
TTS36-A er et sterkt, aktivt subwoofer-system med som setter en ny standard i turnèlyd. Den nye 18 neodym-designet representerer resultatet av mange år dedikert til å skape banebrytende nye løsninger for høyttalerteknologi. Integrasjonen av 4000 Watt, 2 kanals digital forsterkning og avansert digital prosessering setter en ny standard for forvrengning, støy og termisk effektivitet.
| Acoustical specifications | |
|---|---|
| FREQUENCY RESPONSE: | 35 Hz ÷ 120 Hz |
| MAX SPL @ 1M: | 143 dB |
| Transducers | |
| WOOFER: | 2 x 18'' neo, 4.5'' v.c |
| Input/Output section | |
| INPUT SIGNAL: | bal/unbal |
| INPUT CONNECTORS: | XLR, RDNet Ethercon |
| OUTPUT CONNECTORS: | XLR, RDNet Ethercon |
| INPUT SENSITIVITY: | -2 dBu/+10 dBu |
| Processor section | |
| HI-PASS FREQUENCIES: | 30 Hz, 45 Hz |
| LOW-PASS FREQUENCIES: | Variable from 60 Hz to 90 Hz |
| PROTECTIONS: | Thermal, Excurs., RMS |
| LIMITER: | Soft Limiter |
| CONTROLS: | DSP Controlled |
| RDNET: | Yes |
| Power section | |
| TOTAL POWER: | 8000 W Peak, 4000 W RMS |
| LOW FREQUENCIES: | 8000 W Peak, 4000 W RMS |
| COOLING: | Convection/Forced |
| CONNECTIONS: | Powercon IN/OUT |
| Standard compliance | |
| CE MARKING: | Yes |
| Physical specifications | |
| CABINET/CASE MATERIAL: | Baltic birch plywood |
| HARDWARE: | 4 wheels, Steel bars x fork-lift |
| HANDLES: | 6 Side |
| GRILLE: | Steel |
| COLOR: | Black |
| Size | |
| HEIGHT: | 525 mm / 20.67 inches |
| WIDTH: | 1170 mm / 46.06 inches |
| DEPTH: | 850 mm / 33.46 inches |
| WEIGHT: | 100 kg / 220.46 lbs |
| Shipping informations | |
| PACKAGE HEIGHT: | 1151 mm / 45.31 inches |
| PACKAGE WIDTH: | 1194 mm / 47.01 inches |
| PACKAGE DEPTH: | 794 mm / 31.26 inches |
| PACKAGE WEIGHT: | 154 kg / 339.51 lbs |
| SKU | TTS 36-A |
|---|---|
| Vikt (kg) | 0.050000 |
| Enhet | Stk |
| EAN | 8024530009090 |
| Tillverkare | RCF |
| Färg | Svart |
Fyll i formuläret så kontaktar vi dig
Köp våra produkter hos våra auktoriserade återförsäljare:
Endast företag med giltigt organisationsnummer och branschanknytning kan ansöka om tillgång.
Typiska kunder är återförsäljare av musikinstrument och konsumentelektronik, musikstudios, AV-installatörer, PA-uthyrare, broadcast- samt film- och videostudios.
Alla kundansökningar hanteras manuellt och vi genomför en sedvanlig kreditupplysning på ditt företag eller din enskilda firma. Handläggningstiden är normalt 2–4 dagar.
Som företagets admin kan du lägga till konton för dina kollegor.
Vid första inloggningen på vår webbplats, klicka på ”Glömt lösenord?” för att få ett lösenord skickat till dig.
Dersom du har problemer med innlogging kan du ta kontakt på norway@benum.com.
Köp på benum.se regleras av köplagen.