Vi erbjuder certifierad service in-house
Solid leverantör med lång erfarenhet i branschen och anställda med hög teknisk kompetens
Stort varulager och flexibla leveransalternativ
| Mic Offset Range | -12 to 21 dB (In 1 dB steps) |
|---|---|
| Battery Type | Shure SB900B Rechargeable Li-Ion or LR6 AA batteries 1.5 V |
| Battery Runtime | @ 10 mW Shure SB900B up to 8:30 hours alkaline up to 8 hours See Battery Runtime Chart |
| Dimensions | 256 mm x 51 mm (10.1 in. x 2.0 in.) L x Dia. |
| Weight | 340 g (12.0 oz.), Without Battery |
| Housing | Cast Aluminum |
| Operating Temperature Range | -18°C (0°F) to 50°C (122°F) Note:Battery characteristics may limit this range. |
| Storage Temperature Range | -29°C (-20°F) to 74°C (165°F) Note:Battery characteristics may limit this range. |
Audio Input |
|
| Configuration | Unbalanced |
| Maximum Input Level | 1 kHz at 1% THD 145 dB SPL (SM58), typical Note:Dependent on microphone type |
RF Output |
|
| Antenna Type | Integrated Single Band Helical |
| Occupied Bandwidth | <200 kHz |
| Channel-to-Channel Spacing | Standard Mode 350 kHz High Density Mode 125 kHz varies by region |
| Modulation Type | Shure Axient Digital Proprietary |
| Power | 2 mW, 10 mW, 35 mW See Frequency Range and Output Power table, varies by region |
| Specific Absorption Rate (SAR) | < 0.19 W/kg |
| SKU | AD2/K9HSB=-G56 |
|---|---|
| Vikt (kg) | 0.050000 |
| Enhet | Stk |
| EAN | 042406502566 |
| Tillverkare | Shure |
| Produktserie | Axient Digital |
| Trådlösa system produkttyp | Trådlös sändare |
| Mikrofonkapsel | Kondensatormikrofon med valbara egenskaper |
| Mikrofon Karaktär | Valbart polärt mönster |
| Frekvensområden | (470-636MHz) |
| Antall kanaler | 1 kanal |
| Kryptering | AES-256 |
| Färg | Svart |
Fyll i formuläret så kontaktar vi dig
Köp våra produkter hos våra auktoriserade återförsäljare:
Endast företag med giltigt organisationsnummer och branschanknytning kan ansöka om tillgång.
Typiska kunder är återförsäljare av musikinstrument och konsumentelektronik, musikstudios, AV-installatörer, PA-uthyrare, broadcast- samt film- och videostudios.
Alla kundansökningar hanteras manuellt och vi genomför en sedvanlig kreditupplysning på ditt företag eller din enskilda firma. Handläggningstiden är normalt 2–4 dagar.
Som företagets admin kan du lägga till konton för dina kollegor.
Vid första inloggningen på vår webbplats, klicka på ”Glömt lösenord?” för att få ett lösenord skickat till dig.
Dersom du har problemer med innlogging kan du ta kontakt på norway@benum.com.
Köp på benum.se regleras av köplagen.