Shure ADX2FD handsändare med Beta 87A kapsel, G56 (470-636MHz)
Köp våra produkter hos våra auktoriserade återförsäljare:
Endast företag med giltigt organisationsnummer och branschanknytning kan ansöka om tillgång.
Typiska kunder är återförsäljare av musikinstrument och konsumentelektronik, musikstudios, AV-installatörer, PA-uthyrare, broadcast- samt film- och videostudios.
Alla kundansökningar hanteras manuellt och vi genomför en sedvanlig kreditupplysning på ditt företag eller din enskilda firma. Handläggningstiden är normalt 2–4 dagar.
Som företagets admin kan du lägga till konton för dina kollegor.
Vid första inloggningen på vår webbplats, klicka på ”Glömt lösenord?” för att få ett lösenord skickat till dig.
Dersom du har problemer med innlogging kan du ta kontakt på norway@benum.com.
Köp på benum.se regleras av köplagen.
Vi erbjuder certifierad service in-house
Solid leverantör med lång erfarenhet i branschen och anställda med hög teknisk kompetens
Stort varulager och flexibla leveransalternativ
Beta 87A med ADX2FD digitala handhållen sändare. ADX2FD är en handhållen trådlös mikrofonsändare som är kompatibel med Axient® Digital Wireless System. Precis som alla ADX-sändare, sätter scenen för exceptionell prestanda, med bred tuning upp till 184 MHz, störningsskydd, avancerad laddningsbarhet, strömlinjeformad design och ShowLink-fjärrkontroll för realtidsparameterjusteringar direkt från mixern.
| Mic Offset Range | -12 to 21 dB (In 1 dB steps) |
|---|---|
| Battery Type | Shure SB920A Rechargeable Li-Ion |
| Battery Runtime | Shure SB920A @ 10 mW Single Carrier Mode - up to 9 hours Frequency Diversity - up to 6.5 hours |
| Dimensions | 254 mm x 51 mm (10.0 in. x 2.0 in.) L x Dia. |
| Weight | 338 g (11.9 oz.), Without Battery |
| Housing | Cast Aluminum |
| Operating Temperature Range | -18°C (0°F) to 45°C (113°F) Note:Battery characteristics may limit this range. |
| Storage Temperature Range | -29°C (-20°F) to 74°C (165°F) Note:Battery characteristics may limit this range. |
Audio Input |
|
| Configuration | Unbalanced |
| Maximum Input Level | 1 kHz at 1% THD 145 dB SPL (SM58), typical Note:Dependent on microphone type |
RF Output |
|
| Antenna Type | Integrated Dual Band Helical |
| Occupied Bandwidth | <200 kHz |
| Channel-to-Channel Spacing | Standard Mode 350 kHz High Density Mode 125 kHz varies by region |
| Modulation Type | Shure Axient Digital Proprietary |
| Power | Single Carrier Mode - 2 mW, 10 mW, 40 mW Frequency Diversity - 2 x 20 mW See Frequency Range and Output Power table, varies by region |
| Specific Absorption Rate (SAR) | < 0.21 W/kg |
| SKU | ADX2FD/B87A=-G56 |
|---|---|
| Vikt (kg) | 0.050000 |
| Enhet | Stk |
| EAN | 042406506625 |
| Tillverkare | Shure |
| Produktserie | Axient Digital |
| Trådlösa system produkttyp | Trådlös sändare |
| Mikrofonkapsel | Kondensator Superkardioid mikrofon |
| Mikrofon Karaktär | Superkardioid |
| Frekvensområden | (470-636MHz) |
| Kryptering | AES-256 |
| Färg | Svart |
Fyll i formuläret så kontaktar vi dig
Köp våra produkter hos våra auktoriserade återförsäljare:
Endast företag med giltigt organisationsnummer och branschanknytning kan ansöka om tillgång.
Typiska kunder är återförsäljare av musikinstrument och konsumentelektronik, musikstudios, AV-installatörer, PA-uthyrare, broadcast- samt film- och videostudios.
Alla kundansökningar hanteras manuellt och vi genomför en sedvanlig kreditupplysning på ditt företag eller din enskilda firma. Handläggningstiden är normalt 2–4 dagar.
Som företagets admin kan du lägga till konton för dina kollegor.
Vid första inloggningen på vår webbplats, klicka på ”Glömt lösenord?” för att få ett lösenord skickat till dig.
Dersom du har problemer med innlogging kan du ta kontakt på norway@benum.com.
Köp på benum.se regleras av köplagen.